TEREZA

Skoliozu mi zjistili na podzim roku 2015. Měla jsem silnou skoliozu, naměřili mi 42 stupňů a jediné řešení byla pro ně operace. Nevěděla jsem, co se dá dělat. Později přišla moje máma s něčím, co by mi mohlo pomoct. První věc, kterou mi řekla, byla, že musím vytrvat. Našla na internetu někoho, kdo se na skoliotiky specializuje.

Když jsem došla za panem Debowským poprvé, nebála jsem se. On mě vzal jako výzvu, opravdu mi chtěl pomoct. Musela jsem se smířit s tím, že rovná nikdy nebudu, ale ujistila jsem se, že nechat se operovat je hloupost, pokud mě má páteř neohrožuje na normálním životě. Naučila jsem se respektovat své limity. Po každém cvičení jsem usínala v autě.

Pan Debowski se mnou poctivě hodinu cvičil. Na úplném začátku jsem se cítila tak slabá, ale za půl roku jsem zesílila a to nejen fyzicky. Všichni v mém okolí, co mě viděli cvičit, říkali, že je to šílené. Nedokázali pochopit, jak jsem se dostala do různých krkolomných pozic. A co bylo na tom nejlepší? Všechno, co dělám s páteří je jeden mechanismus, který spustím pouze jedním předloktím. Za rok jsem se díky pomoci pana Debowského zlepšovala svou páteř. Díky němu jsem se dostala dál, zajímala jsem se o skoliozu podrobněji, chápala jsem svoji páteř. Překonávala jsem své limity.

Kdykoliv jsem donesla rentgenové snímky z nemocnice, vždycky je s námi probral, proměřil si je a srovnal se zprávami, které jsme z nemocnice dostali. Nemocnice mi nedávala i po viditelném zlepšení naděje na uzdravení, i kdyby bylo jen částečné. Viděli pouze jedno řešení - operaci. Vzala jsem si to jako motivaci. Pokud nebudu cvičit, půjdu na operaci. Hodně lidí mi řeklo, že cvičení je zbytečnost, ale když člověk zatne zuby a vytrvá, pomůže mu to lépe, než zbytečné operování. Pan Debowski mi také poskytl kontakt na další odborníky. Ti mi zajistili plastový krunýř, který hrdě nosím.

Později jsme vyzkoušeli 3D sken páteře. Jeho samotného zajímaly výsledky. Po roce a půl jsem se z 42 stupňů dostala na 27 stupňů. To vše díky cvičení, krunýři a panu Debowskému. Vděčím mu za záchranu života a za motivaci. Stačí pouze věřit v sebe a to předloktí nepustit...

© 2016 - 2023 4D Fyzioterapie. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!